tjeri_anri_francuskaAMERIČKA MLS LIGA
Tijeri Anri postigao premijerni gol za Nju Jork
Tijeri Anri, 33-godišnji proslavljeni francuski fudbaler, postigao je u svom šestom nastupu premijerni pogodak za svoj Nju Jork u tamošnjoj MLS ligi.
U utakmici 22. kola Istočne konferencije Nju Jork Red Bulsi su na svom terenu ugostili San Hose i pobedili 2-0. Nekadašnja zvezda Arsenala i poslednjih godina Barselone je zapečatio sudbinu gostiju postigavši u 63. minuti pogodak za 2-0.
Posle asistencije Ričardsa, fudbalera s Jamajke, Anri je primio loptu na desetak metara i lakoćom postigao gol za veliko slavlje u Red Bul Areni. Inače, asistent Ričards je pre toga, u samom smiraju prvog dela, postigao uvodni pogodak na utakmici.
Anri je igrao do 88. minuta, dok je celu utakmicu za Nju Jork odradio meksički as, Rafa Markez.
Recimo da je Nju Jork sa 37 bodova na drugom mestu Istočne konferencije, dok četiri boda više od njih ima prvoplasirani Kolumbus.
Povezana vest:  Kazne za funkcionere koji kasne na posao zbog SP