arsene-wengerVengeru preti kazna FA-a zbog ponašanja na utakmici Arsenala i Sanderlenda

Menadžer Arsenala Arsene Venger mogao bi da se suoči s kaznom Engleskog fudbalskog saveza (FA) zbog svog ponašanja tokom subotnjeg meča 5. kola Premiershipa protiv Sanderlenda (1-1).

Francuski stručnjak je svoju ljutnju prema sudiji Filipu Dauvdu najpre iskazao nakon što je vezni igrač londonskog kluba Aleks Song u 55. minuti zbog grubog starta dobio drugi žuti karton.

Povezana vest:  Ivica Milutinović prešao iz Etnikosa u BSK Borču

Drugi je put Vengerova provala besa viđena nakon što je domaći Sanderlend izjednačio u petoj minuti sudijske nadoknade pogotkom Darena Benta. Francuz je smatrao kako je Dauvd previše produžio utakmicu, a to je ponovio i na konferenciji za novinare.

Deo engleskih medija izveštava i kako je Venger neposredno nakon završetka utakmice raspravljao s četvrtim sudijom Martinom Atkinsonom, a u jednom je trenutku je položio obe svoje ruke na njega, što je, dakako, zabranjeno.

Povezana vest:  Rusija će uložiti više od 2,3 milijarde evra na stadione

Daily Mail navodi kako bi Venger zbog svega navedenog mogao da zaradi prijavu FA-a, a onda eventualno i novčnu kaznu ili vremensku suspenziju.