Salomon Kalou celebrates goalČelsi ne posustaje, pobeda Mančester sitija

Vodeća ekipa prvenstva Engleske londonski Čelsi zabeležio je u petom kolu još jednu ubedljivu pobedu, a ovoga puta branilac titule savladao je Blekpul sa 4:0.

Plavci su večeras, kao i sredinom nedelje u Ligi šampiona protiv Žiline, pobedu osigurali već u prvom poluvremenu.

Strelac prvog gola za Čelsi bio je Solom Kalu u drugom minutu, a vođstvo domaćina duplirao je Floran Maluda u 12. minutu.

Kada je u 30. minutu Didije Drogba povisio na 3:0 bilo je potpuno jasno da Blekpul nema šta da traži na Stamford Bridžu, a konačan rezultat postavio je svojim drugim golom Maluda u 41. minutu.

Carlos Tevez Manchester City-Mohamed Diame of Wigan AthleticEkipa Mančester sitija je na gostovanju kod Vigana došla do druge pobede u prvenstvu. Siti je slavio sa 2:0, a golove su postigli Karlos Tevez u 43. i Jaja Ture u 70. minutu.

Povezana vest:  Ukrajinska vlada traži da da se mečevi igraju bez publike

Ranije danas u derbiju petog kola Mančester junajted je kod kuće savladao Liverpul sa 3:2.