Argentina_logo_ligaARGENTINSKA LIGA

San Lorenco novi lider Aperture

Smena na vrhu tabele, het-trik 36.godišnjeg napadača Boke Juniors Martina Palerma i poraz River Plate obeležili su 7. kolo argentinskog fudbalskog prvenstva Aperture.

Porazi Estudiantesa i River Plate, odnosno „remi“ Veleza, omogućili su San Lorencu da preuze lidersku poziciju u Aperture pošto je savladao Olimpo sa 3:1.

Početak utakmice nije išao na ruku San Lorencu pošto je novajlija u Aperturi golom Davida Vege poveo u 13. minutu. Izjednačio je Kristijan Tula u 31, da bi Džonatan Botineli u 63. doveo San Lorenco u vođstvo. Konačni rezultat utakmice postavio je Diego Rivero u 83. minutu.

Povezana vest:  SP JAR, BRAZIL – OSLONOVAČE, Učenik protiv učitelja

Sličan scenario dogodio se i na meču Boka Juniors – Kolon (3:1). Pogotkom Morena u 42. minutu Kolon je stekao početnu prednost. Na isteku prvog poluvremena, međutim, Palermo je izjednačio, da bi u 50. i 84. minutu sa još dva gola doneo sva tri boda Boki. Mogao je Palermo da bude i četvorostruki strelac da u drugom poluvremenu nije promašio jedanaesterac.

Zanimljivo je da je u poslednje tri utakmice Boka Juniors postigla osam golova, od čega je pet delo Palerma.

Najzad, River Plata je doživela drugi poraz u tekućem šampionatu zbog kojeg je sa deobe prvog, pala na 6. mesto. Gol odluke koji je Njuels Old Bojsu doneo ceo plen postigao je Borhelo u 10. minutu.

Povezana vest:  Vladimir Vermezović smenjen, novi trener Rašović