Važne pobede Almerije i Rasinga u borbi za opstanak

Fudbaleri Almerije i Rasinga iz Santandera zabeležili su večeras u utakmicama 16. kola španskog prvenstva važne pobede u borbi za opstanak u Primeri.

Almerija je na svom terenu savladala ekipu Heresa sa 1:0, a strelac pobedonosnog pogotka bio je Hose Ortis u 89. minutu. Domaćinu je to bila četvrta pobeda u šampionatu.

Povezana vest:  NEMAČKA LIGA, Rezultati utakmica 22. kola i tabela nemačke Bundeslige

Ekipa Rasinga je u Santanderu bila bolja od Tenerifa sa 2:0 i takođe došla do četvrtog prvenstvenog trijumfa. Pogotke za domaćina postigli su Gonsalo Kolsa u 72. i Ćisko u 75. minutu.

Fudbaleri Hetafea pobedili su na svom stadionu u Madridu ekipu Valjadolida sa 1:0 i ostali u gornjem delu tabele. Jedini pogodak na utakmici dao je Havijer Kaskero u 84. minutu. Saragosa je kod kuće odigrala bez golova protiv Deportiva iz Korunje, dok je duel u Hihonu između domaćeg Sportinga i Malage završen nerešeno 2:2.