david_beckham_11Prva Bekamova puna utakmica nakon povrede

U petak je odigran derbi meč 26. kola američke fudbalske MLS lige. U Los Anđelesu su se susrele vodeće ekipe Istočne i Zapadne konferencije.

Nju Jork Red Bulsi su s 2-0 pobedili domaći Galaksi, iako su igrali bez svog najboljeg igrača, Francuza Tjerija Anrija. Razlog njegovog neigranja je bila povreda (iščašenje) desnog kolena, ali taj minus nije smetao njegovom timu.

Povezana vest:  Advokat ne želi da premesti tim u drugi hotel

Pogotke su za pojednike postigli Jamajčanin Ričards u 36. minutu, te Kolumbijac Angel u 60. s jedanaest metara.

Domaćinu, pak, nije pomogao Englez Dejvid Bekam, koji je prvi put nakon povrede Ahilove tetive odigrao kompletnih devedeset minuta utakmice. Bila je to Bekamova druga utakmica nakon oporavka, a u 86. minuti je zaradio žuti karton.

-Osećao sam se dobro. Rekao sam pre početka utakmice treneru Areni da bih mogaoda izdržim 65-70 minuta, ali tokom utakmice sam shvatio da mogu igrati do kraja – izjavio je Bekam.