mirko_viucinic_2010Inter pao u Rimu

Italijanski šampion Inter doživeo je prvi ovoseznonski poraz. Roma je na kraju slavila rezultatom 1:0. Inače ovo je Rimljanima prva pobeda.

Prvo poluvreme utakmice u Rimu obeležila je bolja igra Intera, a u 38. minutu Dejan Stanković je snažnim volej udarcem sa distance pogodio prečku.

U drugom poluvremenu slika na terenu se promenila, pošto je Roma zaigrala mnogo ofanzivnije. Bolju igru „vučica“ je, međutim, krunisala tek u sudijskoj nadoknadi vremena.

Povezana vest:  SP BRAZIL 21014, Policija upotrebila gumene metke protiv demonstranata

Igrao se 92. minut, kada je Danijele de Rosi odlično centrirao, a rezervista Mirko Vučinić u padu zahvatio glavom loptu koja je udarila u stativu i završila u mreži Žulija Sezara.