ren_nicaRen na vrhu, Marsej hvata zamah

Fudbaleri Rena slavili su na gostovanju kod Nice 2:1 u sklopu 7. kola Le Championnata i tako barem privremeno skočili na vrh prvenstvene tabele.

Do četvrte ovosezonske pobede i nastavka niza neporaženosti Ren je došao golovima Stefanea Dalmata i Viktora Huga Montana, te je tako skočio ispred Sent. Etjenea s dva boda i utakmicom viška. Gol za Nicu postigao je Danijel Ljuboja.

Povezana vest:  COPA AMERICA 2011, Novi remi Urugvaja

Aktualni prvak Marsej polagano, ali sigurno hvata zamah pa je tako došao do druge uzastopne i treće ukupno pobede sezone, svladavši na Velodromeu Sošo 2:1. Učinio je to Marsej golovima Tyea Taiva i Luća Gonzaleza, dok je jedini gol za Sošo postigao zabio Nikolas Mauris-Beli.

Prvi poraz sezone nakon jedne pobede i čak pet remija doživeo je Monako na gostovanju kod Lorijena. Na kraju je Lorijen slavio 2:1, a gol vredan tri boda postigao je Linel Kitambala u 89. minuti. Iskoristio je tako domaćin brojčanu nadmoć na terenu, jer je od 45. minute igrao s igračem više nakon isključenja Sebastijena Pujgreniera.