viljareal_slavljeŠPANSKA LIGA

Pobede Viljareala i Sevilje

Fudbaleri Viljareala savladali su večeras na svom terenu Rasing iz Santandera sa 2:0 u utakmici šestog kola prvenstva Španije, dok je Sevilja na svom terenu bila bolja od Atletika iz Madrida sa 3:1.

„Žuta podmornica“ je protiv Rasinga rešila pitanje pobednika za samo četiri minuta. U devetom minutu Viljareal je poveo golom brazilskog internacionalca Nilmara, a konačan rezultat postavio je Đuzepe Rosi u 13. minutu. Sevilja je pobedom protiv Atletika došla u poziciju da se uključi u borbu za mesto koje vodi u Ligu šampiona.

Povezana vest:  Rezultati utakmica 28. kola, strelci i tabela Super lige

Domaći su poveli preko Alvara Negreda u 29. minutu, a na 2:0 povisio je Dijego Peroti u 35. minutu. Kada je Frederik Kanute u 52. minutu postigao treći gol za Sevilju, bilo je jasno da bodovi ostaju na stadionu Sančez Pishuan, a poraz gostiju ublažio je Daglas Kosta u 58. minutu. Ubedljivu pobedu zabeležio je Hetafe, koji je kod kuće sa 3:0 pobedio novajliju u eliti, Herkules. Golove su postigli Dani Pareho u 20, Manu del Moral u 42. i Miku u 81. minutu.