Nelson Valdez_ParaguayParagvaj savladao jedinu neporaženu reprezentaciju sa Svetskog prvenstva

Paragvajska reprezentacija savladala je Novi Zeland s 2:0 u prijateljskoj utakmici koju su sudionici ovogodišnjeg Svetskog prvenstva odigrali u Velingtonu.

Nelson Valdez je doveo četvrtfinaliste Mundijala u vođstvo pogotkom iz jedanaesterca u 22. minuti, a konačni je rezultat samo pet minuta kasnije postavio Osvaldo Martinez.

Paragvajci su na taj način prekinuli niz Novozelanđana od četiri utakmice bez poraza. Kiviji su jedina reprezentacija koja je SP u Južnoj Africi završila bez poraza. Tri remija u grupi F nisu im, međutim, bila dovoljna za prolazak u drugi krug.