Hokej 042NHL

Srušen rekord star 42 godine: St. Louis Anaheimu postigao dva gola unutar šest sekundi!

David Backes i Andy McDonald srušili su 42 godine star klupski rekord postigavši dva pogotka u razmaku od samo šest sekundi igre u prvoj trećini utakmice koju su St. Louis Bluesi rešili s 5:1 u svoju korist protiv Anaheim Ducksa.

Povezana vest:  Skupština ISSF prihvatila nov olimpijski program

Desilo se to pred kraj četvrte minute uvodnog dela (3:53 – 3:59) čime je nadmašeno dostignuće Dona McKenneyja i Franka St. Marseillea ostvareno 24. januara 1968. godine u susretu protiv Minnesota North Starsa.

Na 3:0 je povisio B.J.Crombeen da bi nadu gostujućoj ekipi pružio Saku Koivu. Sa dva gola susret je rešio Matt D’Agostini.

Povezana vest:  ALPSKO SKIJANJE, Šveđanka Hansdoter pobednica slaloma u Kranjskoj Gori

Susret njujorških klubova završio je s deset pogodaka i pobedom Rangersa nad Islandersima. Bilo je 6:4 uz gol i asistenciju Brandona Dubinskyja za pobednike i dva pogotka i jedno dodavanje Blakea Comeaua za poraženu ekipu. Do manje od pet minuta pre kraja Rangersi su vodili 4:3.

Dodajmo da bi naknadno mogao da bude kažnjen Islanderov James Wisniewski zbog prostačkih gestova upućenih suparniku tokom utakmice.

Povezana vest:  UMETNIČKO KLIZANJE, Verner pobednik Gran prija Rusije