logo_fudbal_EP_poljska_i_ukrajina_2012KVALIFIKACIJE ZA EURO 2012

Otkazana utakmica Italija – Srbija

Generalni sekretar Fudbalskog saveza Italije Antonelo Valentino rekao je televiziji RAI da je utakmica Italije i Srbije definitivno otkazana.

-Sudija je definitivno otkazao utakmicu. On jedini ima pravo da odlučuje o tome – rekao je Valentino za televiziju RAI.

Čelnik italijanskog saveza rekao je da delegat Evropske fudbalske unije (Uefa) treba da podnese izveštaj, nakon čega će biti poznata kazna za Srbiju i da očekuje da će Italija službenim rezultatom od 3:0 osvojiti tri boda.

Povezana vest:  Borusija i Šalke zajednički osudili nerede navijača

Utakmica između fudbalskih reprezentacija Srbije i Italije prekinuta je posle samo pet minuta igre zbog nereda koje su srpski navijači pravili na stadionu „Luiđi Feraris“.

Utakmica je i počela sa nešto više od 35 minuta zakašnjenja zato što su srpski huligani, kojih je u Đenovi oko 2.000, pre meča upalili nekoliko baklji, bacali dimne borbe, ali i napali golmana „orlova“ Vladimira Stojkovića.

Povezana vest:  LIGA ŠAMPIONA, Rezultati utakmica 3. kola Lige šampiona i tabele

Huligani su na tribini upalili albansku zastavu i uzvikivali: „Ubi, ubi Šiptara“.

Italijanski mediji navode da su srpski huligani nerede pravili i u samom gradu pred početak meča. Navodno su demolirali nekoliko radnji, pisali grafite na spomenicima kulture i sukobili se sa policijom.