Didije Konan Ja_hanoverPobeda Hanovera za treće mesto na tabeli, Verder ubedljiv

Fudbaleri Hanovera pobedili su danas na svom terenu ekipu Kelna sa 2:1, u utakmici 9. kola prvenstva Nemačke i izbili na treće mesto na tabeli.

Junak utakmice bio je dvostruki strelac za Hanover, internacionalac iz Obale Slonovače Didije Konan Ja, koji je bio precizan u 4. i 15. minutu. Poraz gostiju ublažio je Martin Lanig u 86. minutu.

Povezana vest:  Stojanovic: Nepovezana igra,ali je i to dovoljno za tri boda

Najubedljiviju pobedu danas je zabeležio Verder, koji je u Menhengladbahu savladao domaću Borusiju sa 4:1.

Gosti su poveli u 5. minutu preko Marka Marina, a na 2:0 povisio je Vesli u 12. minutu. Strelac trećeg kola za Verder bio je Aron Hant u 51. minutu, a zatim je domaćin smanjio auto-golom Pera Mertezakera u 67. minutu. Konačan rezultat postavio je Klaudio Pisaro u 75. minutu.

Povezana vest:  Čelsi se poigravao sa Vilom, Ivanović strelac

Važnu pobedu u borbi za opstanak ostvario je Nirnberg, koji je na svom stadionu savladao Volfsburg sa 2:1.

Domaća ekipa povela je pogotkom Gilkaja Ildogana u 11. minutu, a izjednačio je Grafite u 28. minutu. Tri boda Nirnbergu doneo je Majk Franc u 63. minutu.