napuljČetiri pobede gostujućih timova u Seriji A

Gostujuće ekipe ostvarile su danas četiri pobede u utakmicama devetog kola fudbalskog italijanskog fudbalskog prvenstva, a jedini trijumf domaće ekipe ostvario je Kaljari nad Bolonjom od 2:0.

Golove za drugu prvenstvenu pobedu Kaljarija postigli su Nene u 51. I Radža Najngolan u 79. minutu.

Kaljari je sada na 12. mestu sa 10 bodova, dok Bolonja zauzima pretposlednje 19. mesto sa dva boda manje.

Povezana vest:  Montela: Fabregas nije igrač za Milan

Fudbaleri Lacija pobedili su na gostovanju Palermo sa 1:0 i stekli četiri boda prednosti u odnosu na pratioce.

Jedini gol na utakmici postigao je Andre Dijas u 27. minutu.

To je sedma prvenstvena pobeda rimskog tima, koji sada ima 22 boda, četiri više od drugoplasiranog Intera, koji je u petak pobedio Đenovu sa 1:0.

Udineze je na gostovanju pobedio Bari sa 2:0 i ostvario prvu pobedu na stadionu Sveti Nikola u Seriji A. Golove su postigli Aleksis Sančes u 16. i Maurisio Isla u 60. minutu.

Povezana vest:  Ubedljiv poraz Srbije u četvrtfinalu Evropskog fudbalskog kupa na pesku

Crno-beli su sada 13. sa 10 bodova, dok je Bari poslednji na tabeli sa dva boda manje.

Fudbaleri Napolija pobedili su na gostovanju Brešu sa 1:0 i popeli se na peto mesto na tabeli. Jedini gol na utakmici postigao je Ezekil Laveci u 77. minutu utakmice.

Napoli je sada peti sa 15 bodova, koliko ima i četvrtoplasirani Juventus, dok je Breša 15. sa devet bodova.