Nene_Romao_PSZ_LorijenOkser zaustavio Ren

Do ove nedelje fudbaleri Rena su imali samo jedan poraz u sezoni Le Championnata, što je ubedljivo najmanji broj izgubljenih utakmica od svih ostalih učesnika francuske lige.

Ali, drugi su pretrpeli u 13. kolu ovog vikenda, prilikom gostovanja kod aktuelnog viceprvaka Oksera. Pobedio je Okser sa 2-1 i to kasnim pogotkom Kversija u 87. minuti. Mreže su mirovale tokom prvog dela, a potom se igra razvila u nastavku. Slovenac Birsa je u 67. minuti domaćinu doneo prednost, koju je potom anulirao Ekoko u 70. minuti. Ali, završnica je ipak donela pad Rena.

Povezana vest:  Nikolić: Duel u Novom Pazaru ne rešava šampionsku trku

U drugom meču ove nedelje PSŽ je iščupao bod kod Lorijena (1-1). Domaćin je vodio pogotkom Kitambale sve do zadnjih trenutaka meča. Ali, brazilski fudbaler Nene je na samom kraju izjednačio na konačnih 1-1, a pritom je postigao svoj sedmi pogodak u sezoni. Ispred njega, na listi strelaca, su tek El-Arabi (Kaen) i Sou (Lil) sa po devet golova, te Pajet (Sent Etijen) koji je osam puta tresao suparničke mreže.

Povezana vest:  Olimpik Marselj zabeležio gubitak od 15 miliona evra