Fudbalska reprezentacija Brazila pobedila je danas u Sankt Peterburgu selekciju Kostarike sa 2:0, u utakmici drugog kola Grupe E Svetskog prvenstva.

Golove za Brazil postigli su Filipe Kutinjo u 91. i Nejmar u 97. minutu.

Brazil je trenutno prvi na tabeli Grupe E sa četiri boda, odnosno ima bod više od Srbije koja svoj meč drugog kola igra večeras sa Švajcarskom. Na drugoj strani, Kostarika je poslednja bez bodova.

Povezana vest:  ITALIJANSKA LIGA, Rezultati današnjih utakmica 18. kola i tabela

Fudbaleri Brazila su se celu utakmicu mučili i pokušavali da sruše odbranu Kostarike, koja se sjajno branila, i u tome su uspeli tek u 91. minutu.

Kutinjo je pogodio mrežu Kostarike nakon što se lopta odbila od Gabrijela Žesusa, a pobedu petostrukih svetskih prvaka je šest minuta kasnije potvrdio Nejmar posle dodavanja Koste.

I na ovom meču Svetskog prvenstva sudija je iskoristio pomoć VAR tehnologije. U 78. minutu Bjern Kujpers je pokazao na belu tačku nakon što je Nejmar pao u kaznenom prostoru, ali je promenio odluku nakon što je pregledao snimak.

Povezana vest:  LIGA ŠAMPIONA, Tabela i rezultati 1. kola Lige šampiona

U drugom meču Grupe E večeras se od 20.00 sastaju Srbija i Švajcarska.

U poslednjem kolu igraće Srbija i Brazil, odnosno Švajcarska i Kostarika.