borusija_cisseNova pobeda Borusije, het-trik Raula

Fudbaleri Borusije iz Dortmunda pobedili su danas u gostima ekipu Frajburga sa 2:1 u 13. Kolu Bundeslige i zadržali sedam bodova prednosti nad najbližim rivalima u trci za titulu šampiona Nemačke.

Borusija je do pobede stigla iako je Frajburg do 76. minuta vodio sa 1:0. Robert Levandovski tada je izjednačio na 1:1, a Borusija je do celog plena stigla zahvaljujući autogolu Hrvata Mensura Mujdže.

Povezana vest:  Terzić: Hteo sam Engleze i Nemce, čekaju nas spektakli

Tim iz Dortmunda sada ima 34 boda, sedam više od Majnca, koji je, takođe posle preokreta, slavio na gostovanju kod Borusije iz Menhengladbaha sa 3:2. Dva poslednja gola za Majnc postigao je Sami Alagui, drugi u 88. minutu.

Istim rezultatom je i Hanover savladao Hamburg i to posle pobedničkog gola Mike Hankea u poslednjem minutu meča.

Povezana vest:  Trener Almerije dobio otkaz nakon debakla protiv Barselone

Ubedljiv je bio je Šalke, koji je deklasirao Verder iz Bremena sa 4:0 uz het-trik Raula Gonsalesa.

Pobedu od 4:0 ostvario je i Hofenhajm u duelu sa Ajntrahtom u Frankfurtu, dok je Kajzerslautern, takođe na gostovanju, bio bolji od Nirnberga 3:1.

Poslednju utakmicu dana igraće Bajer iz Leverkuzena, koji će pokušati da se pobedom vrati na drugo mesto na tabeli, i branilac titule šampiona Bajern Minhen.