Fudbalska reprezentacija Srbije pobedila je danas Litvaniju u gostima sa 1:0, na početku Lige nacija.

Strelac u Viljnusu bio je Dušan Tadić iz penala u 38. minutu.

Srbija je bila bolji rival, nekoliko puta je pogadjala prečku i stativu, ali je i Litvanija pretila, uglavnom kontranapadima.

Ekipa selektora Mladena Krstajića je u 83. minutu imala još jednu priliku iz penala, posle prekršaja nad Milošem Veljkovićem, ali je Emestas Šetkus odbranio Tadiću.

Povezana vest:  Partizan 62, Zvezda 287 klub sveta

Najbolju šansu za izjednačenje imao je Fjodor Černik u 75. minutu, kada je posle dodavanja Arvidasa Novikovasa bio sam pred Markom Dmitrovićem, ali je promašio gol.

Litvanija je veliku priliku imala i u nadoknadi, kada iz tri pokušaja nije uspela da savlada srpskog golmana.

Utakmicu za Srbiju su počeli Marko Dmitrović, Antonio Rukavina, Milan Rodić, Nikola Milenković, Nemanja Maksimović, Andrija Živković, Aleksandar Mitrović, Dušan Tadić, Miloš Veljković, Filip Kostić i Nemanja Matić.