Fudbaleri Crne Gore pobedili su večeras u Podgorici Litvaniju sa 2:0, u utakmici drugog kola Lige C, u Ligi nacija.

Domaći su poveli golom Stefana Savića u 34. minutu iz jedanaesterca, a dva minuta kasnije konačan rezultat postavio je Marko Janković.

Crna Gora je u Grupi četiri prva sa četiri boda, koliko ima i Srbija, koja je u Beogradu odigrala nerešeno 2:2 sa Rumunijom. Rumunija ima dva boda, a poslednja je Litvanija bez bodova.

Povezana vest:  Grupa B: Remi Barselone i Intera, pobeda Totenhema

U Ligi C u grupi jedan, selekcija Škotske je na Hempden parku u Glazgovu pobedila Albaniju sa 2:0 golovima Stivena Nejsmita u 47. i 68. minutu.

Obe ekipe imaju po tri boda, s tim što je Albanija odigrala dve utakmice. Izrael je bez bodova posle jednog meča.

Aktuelni evropski šampion Portugal pobedio je Italiju sa 1:0, u elitnoj Ligi A. Jedini gol postigao je Andre Silva u 48. minutu.