Fudbaleri Benfike pobedili su večeras u Atini domaći AEK sa 3:2, u utakmici drugog kola Grupe E u Ligi šampiona.

Haris Seferović je golom u šestom minutu doneo vodjstvo portuglaskom timu, a prednost je udvostručio Aleks Grimaldo u 15. Posle toga, dva gola za domaće postigao je Vikor Klonaridis, u 53. i 63. minutu. Benfika je pobedila golom Alfa Sameda u 74. minutu.

Povezana vest:  Održana komemoracija povodom smrti Šekularca

U drugoj utakmici u toj grupi Bajern je u Minhenu odigrao nerešeno 1:1 sa Ajaksom.

Nemački šampion poveo je u četvrtom minutu golom Matsa Humelsa, a izjednačio je Nusair Mazraui u 22. minutu.

Na tabeli Grupe E Ajaks i Bajern imaju po četiri boda, Benfika ima tri, a AEK je bez bodova.

U trećem kolu, 23. oktobra AEK će dočekati Bajern, a Ajaks će u Amsterdamu igrati protiv Benfike.

Povezana vest:  Pele: Mesi ima veliku priliku da osvoji Mundijal u Rusiji