kleo_par_sahLIGA ŠAMPIONA

Grupa H: Novi poraz Partizana, Braga iznenadila Arsenal

Fudbaleri Šahtjora pobedili su večeras u Beogradu Partizan sa 3:0 u petom kolu Lige šampiona, dok je Braga na svom terenu iznenadila Arsenal i slavila sa 2:0 I zakomplikovala situaciju u vrhu tabele Grupe H.

Ukrajinski tim je do pobede nad Partizanom stigao golovima u drugom poluvremenu. Strelci su bili Taras Stepanenko u 52. minutu, Žadson u 59. i Eduardo u 68.

Povezana vest:  Potpredsednik FIFA Ahmad priveden na ispitivanje

Tri boda Bragi doneo je Mateus, koji je dva puta zatresao mrežu „topdžija“.

Prvo u 83. minutu kada ga je pred golmana londonskog tima Lukaša Fabijanskog izbacio Elton. Zatim i u trećem minutu sudijske nadoknade posle brze kontre.

Portugalski tim se tako sa devet bodova izjednačio na drugom mestu na tabeli sa Arsenalom, koji je pretrpeo dva uzastopna poraza.

Povezana vest:  Generalni sekretar Uefe Infantino na sastanku u Grčkoj

Braga će, ipak, teško do drugog mesta u Grupi, pošto ima gori učinak u međusobnim duelima sa Arsenalom, koji u poslednjem kolu u Londonu dočekuje Partizan, jedini tim bez boda u Grupi H.

Šahtjor je prvi sa 12 bodova, a u poslednjem kolu će u Donjecku ugostiti Bragu.