Fudbaleri Mačve pobedili su Voždovac s 2:0, dok su Rad i Spartak iz Subotice igrali nerešeno 1:1 u utakmicama 15. kola Super lige Srbije.

Mačva je pred svojim navijačima u Šapcu nadigrala Voždovac, ali tek pošto je beogradski tim ostao s igračem manje na terenu i to u završnici prvog poluvremena.

Domaćin je do prednosti došao golom Mladena Lazarevića u četvrtom minutu sudijske nadoknade vremena prvog poluvremena iz jedanaesterca. Prethodno Miloš Mihajlov je zaradio drugi žuti karton i skrivio jedanaesterac.

Povezana vest:  Nađ: Porazi od Zvezde posebno bole, ne smetaju mi pesme

Drugi deo utakmice pripao je Mačvi, a konačan rezultat u sudijskoj nadoknadi vremena postavio je Nenad Gavrić.

Mačva je prvom pobedom posle tri vezana poraza došla do devete pozicije sa 16 bodova, dok je Voždovac s bodom manje na 11.

Na Banjici Rad i Spartak igrali su nerešeno, a domaćin je do boda uspeo da dodje i pored igrača manje na terenu.

Povezana vest:  NOVI SELEKTOR NA KLUPI CRNE GORE, Brnović: Verujem u plasman na EURO!

Spartak je poveo golom u 70. minutu iz jedanaesterca koji je skrivio Aleksandar Busnić, pritom zaradivši drugi žuti karton.

Nošeni podrškom s tribina „gradjevinari“ su u 80. minutu pogotkom Bogdana Mladenovića na asistenciju Aleksandra Lutovca.

Spartak je meč takodje završio s igračem manje, pošto je Vladimir Torbica u 88. dobio drugi žuti karton.

Rad je deveti sa 15 bodova, dok je Spartak na 15. mestu sa 11.