luka_modric_totenhemLIGA ŠAMPIONA

Grupa A: Inter i Totenhem osigurali osminu finala

Aktuelni prvak Evrope, Inter plasirao se u osminu finala Lige šampiona pošto je večeras kod kuće pobedio holandski Tvente sa 1:0 u petom kolu A grupe Lige šampiona, a uspešan je bio i Totenhem koji je kao domaćin savladao Verder sa 3:0.

„Nero-azuri“ su u Milanu teškom mukom stigli do pobede, a mrežu gostiju uspeli su da zatresu tek u drugom poluvremenu.

Povezana vest:  Dostanić očekuje pobedu protiv Borca

Igrao se 55. minut kada je Vesli Snejder iz slobodnog udarca pogodio „živi zid“, a lopta se odbila do Estebana Kambijasa koji ju je poslao iza leđa golmana Nikolaja Mihajlova.

Do plasmana u osminu finala došao je i Totenhem koji je bez problema savladao nemački Verder, a domaćin je pitanje pobednika rešio već u prvom poluvremenu.

Totenhem je do prvog gola došao posle dobrog centaršuta Arona Lenona i volej udarca Junusa Kabula sa 12 metara. Vođstvo engleske ekipe duplirao je Luka Modrić u 45. minutu, a asistirao mu je Piter Krauč.

Domaćin je u 56. minutu mogao da postigne i treći pogodak, ali je golman Verdera Tim Vize odbranio penal Garetu Bejlu. Sledeću priliku Totenhem nije propustio, pošto je u 73. minutu Krauč pogodio gol iz neposredne blizine.

Povezana vest:  SP JUŽNA AFRIKA, Dunga: Brazil je igrao zrelo protiv Obale Slonovače