Fudbalska reprezentacija Kosova pobedila je večeras u Prištini Azerbejdžan sa 4:0 u Grupi tri „D“ divizije Lige nacija i tako izborili plasman u viši rang.

Reprezentacija Kosova je pred punim stadionom u Prištini povela već u drugom minutu pogotkom Arbera Zenelija.

Isti igrač je u 50. minutu povisio na 2:0, da bi 11 minuta kasnije Amir Rahmani povisio na 3:0, a Zeneli je u 76. postavio konačan rezultat.

Povezana vest:  Milanović: Očekuje nas teško gostovanje; Milošević: Spremni smo za Spartak

Kosovo je prvo u Grupi tri „D“ divizije sa 13 bodova i u sledećoj sezoni Lige nacija igraće u višem rangu, dok je Azerbejdžan drugi sa devet, dok su Farska Ostrva treća sa pet, a Malta poslednja s tri.

U Grupi četiri „C“ divizije Rumunija je u Podgorici sa 1:0 pobedila Crnu Goru, ali im ta pobeda nije značila mnogo, pošto je Srbija u Beogradu sa 4:1 pobedila Litvaniju i izborila plasman u viši rang.

Povezana vest:  LIGA ŠAMPIONA, Nemoguća misija za Kežmana i Simića

Švedska je u direktnom okršaju protiv Rusije slavila sa 2:0, pa je tako izborila plasman u najjaču „A“ diviziju Lige nacija.

Portugal i Poljska su utakmici bez takmičarskog značaja igrali nerešeno 1:1 u Grupe tri „A“ divizije, dok je Škotska posle preokreta sa 3:2 pobedila Izrael.