Fudbaleri Crvene zvezde savladali su danas Vojvodinu u Novom Sadu sa 5:0 (2:0) i napravili još jedan, pretposlednji korak, prema odbrani šampionske titule.

Zvezda je povela u 22. minutu velemajstorskim golom Milana Pavkova, samo tri minuta kasnije mrežu domaćina zatresao je Aleksa Vukanović, posle asistencije Filipa Stojkovića, da bi „rezervista“ Ben bio strelac u 65. minutu.

Povezana vest:  Kvalifikacije za EP 2016 i SP 2018 na "otvorenim" kanalima Evropska radiodifuzna agencija (EBU) p

Do kraja pogađao je mladi Dejan Joveljić, prvo u 78, a zatim i u poslednjem minutu iz penala.

Zvanično, Zvezda bi mogla da postane novi-stari šampion već u narednom kolu kada dočekuje Mladost iz Lučana.

Rezultati 4. kola plej-ofa:

Vojvodina – Crvena zvezda 0:5 (Pavkov 22, Vukanović 25, Ben 65, Joveljic 78, 90+1. penal) .

Od 18 sati igraju Čukarički – Napredak i Partizan – Mladost.

Povezana vest:  Odbijen predlog Terzića za puštanje iz pritvora uz jemstvo

Juče: Proleter – Radnički Niš 2:3.

Tabela: Crvena zvezda 51, Radnički 45, Mladost 32, Čukarički 31, Partizan 30, Napredak 27, Proleter 22, Vojvodina 20.

Plej-aut: Rad – Dinamo 1:0, Radnik – Voždovac 4:2, Zemun – Bačka 7:0. Mačva – Spartak (18).

Tabela: Radnik 24, Spartak 23, Voždovac 21, Mačva 20, Bačka 18, Rad 18, Zemun 17, Dinamo 14.

Povezana vest:  FIFA produžila sponzorstvo sa južnokorejskim sponzorom