Argentina_logo_ligaARGENTINSKA LIGA

Estudiantes i Velez nastavljaju trku

Dva kola pre kraja argentinskog fudbalskog prvenstva Aperture razlika između dva prvoplasirana tima, Estudiantesa i Veleza, ostala je i dalje dva boda.

Estudiantes je 12. pobedu u šampionatu „uknjižio“ još u subotu savladavši Argentinos Juniros sa 3:1, iako je rival poveo u 31. minutu golom Riusa. Samo pet minuta kasnije izjednačio je Fernandes da bi Nunjez i Merkado u nastavku susreta „prelomili“ meč u korist lidera prvenstva.

Velez Sarsfild je dan kasnije igrao svoj meč protiv Godoj Kruza i položio dva ispita. Nisu ga sputali ni imperativ pobede ni gostujući teren. Santjago Silva, dva puta, a zatim i Morales i Kristaldo doneli su ubedljivu pobedu Velezu koji je ostao jedini konkurent Estudiantesu u šampionskoj trci.

Već u sredu Velez će imati priliku da, možda, i prestigne lidera jer Estudiantes u 18. kolu igra protiv River Plate, dok će rival sadašnjem prvom pratiocu bili Urakan.

U ponedeljak 13. decembra šampionat se završava u poslednjem kolu protivnik Estudiantesu biće Arsenal, dok će Velez igrati protiv Rasing kluba.