Remy_MarsejMarseju samo bod u Okseru

U poslednjoj utakmici 17. kola francuskog fudbalskog prvenstva aktuelni prvak Marsej je osvojio bod u gostima kod Oksera, odigravši 1-1.

Bila je to jedina utakmica subotnjeg dela programa Le Championnata u kojoj je bilo golova u prvom poluvremenu. Štaviše, oba su pogotka postignuta u uvodnih 45 minuta, a gosti su prvi imali razloga za slavlje.

Ekipa Didijera Dešampa je povela već u osmoj minuti preko Loika Remija kojem je to šesti gol sezone (jedan je postigao kao član Nice). U 40. je minuti isključen defanzivac gostiju Stefan M’Bia zbog prekršaja koji je napravio kao poslednji igrač odbrane i to još unutar šesnaesterca. Domaći su priliku iskoristili, a precizni izvođač kaznenog udarca je bio Slovenac Valter Birsa.

Povezana vest:  Povratak legende - Gaskojn u osmoligaškom klubu kao trener