Fudbaleri Partizana pobedili su večeras Inđiju sa 5:0 (1:0) u Humskoj, u petom kolu Superlige.

Izabranici Sava Miloševića upisali su četvrti trijumf u dosadašnjem delu prvenstva, dok je Inđija zabeležila četvrti poraz.

Partizan je poveo u 20. minutu preko Bibrasa Natha, koji je sa bele tačke zatresao mrežu Miloja Prekovića.

Prethodno je kazneni udarac skrivio Stefan Veličković, koji u šesnaestercu faulirao Filipa Stevanovića.

Već na startu drugog poluvremena crno-beli su nagovestili mnogo bolje izdanje, a u 48. minutu su povećali na 2:0, kada je Takuma Asano iskoristo asistenciju Natha.

Povezana vest:  Real Madrid pobedio LA Galaksi na međunarodnom turniru

Na novi gol Partizana čekalo se do 60. minuta, kada je Saša Zđelar odličnim udarcem sa više od 20 metara zatresao mrežu golmana Inđije.

Samo četiri minuta kasnije na semaforu je stajalo 4:0, kada se Asano još jednom upisao u listu strelaca, a isti igrač svoj treći gol postigao je u 77. minutu za konačnih 5:0.

Povezana vest:  Venger u januaru dovodi Ljorentea ili Adrijana

Crno-beli će u četvrtak u Humskoj dočekati letonsku ekipu RFS u prvoma kolu kvalifikacija za Ligu Evrope, nakon čega im sleduje duel sa Vojvodinom u šestom kolu Superlige.

Rezultati 5. kola Superlige: Proleter – Crvena zvezda 0:1, TSC – Metalac 2:3, Čukarički – OFK Bačka 1:0, Javor – Radnik 2:1 Spartak – Radnički 2:0, Partizan – Inđija 5:0, sutra: Napredak – Vojvodina (17.30), Mačva – Novi Pazar (19), Mladost – Rad (19), Voždovac – Zlatibor (19).

Povezana vest:  EURO 2012, Treneri iz Srbije imaju i druge favorite pored Španije

Tabela: Crvena zvezda 15 bodova, Čukarički 13, Partizan 12, Spartak 12, Mladost Lučani 9, Javor 9, Radnički Niš 9, TSC 8, Vojvodina 8, Proleter 8, Metalac 7, Voždovac 6, ,Radnik 3, Novi Pazar 3, Mačva 3, Napredak 3, Inđija 3, Bačka 2, Rad 0, Zlatibor 0.