Ženska juniorska reprezentacija Srbije pobedom je započela učešće na XXVII EP 2020, koje je danas počelo u Zenici i Osijeku. Srbija je večeras, u 1. kolu A grupe, savladala Slovačku sa 3:1, po setovima 25:19, 25:20, 22:25 i 25:20, posle 104 minuta igre.

Juniorke Srbije su trijumfovale u prvom zvaničnom meču koji su odigrale posle više od 5 meseci. Ovo se mora naglasiti, jer su izabranice Milana Gršića zasluženo slavile, ali pri tom i prilično oscilirale u igri. Bilo je odličnih momenata, naročito tokom prva dva seta, ali i padova u igri tokom preostala dva seta. Ipak, vidljivo je bilo da je Srbija kvalitetnija i da će i igra biti sve bolja kako prvenstvo bude odmicalo.

Srbija je odlično počela meč, povela od starta i sigurnom igrom nagovestila trijumf. Mirno, koncentrisano i precizno su igrale juniorke Srbije u prvom setu, što im je donelo vođstvo od 1:0, posle 25:19.

Slovačka je uzvratila u drugom setu i čak vodila sa 14:12 i 16:14. U nastavku, Srbija je potvrdila da je kvalitetniji rival i stigla do 25:20, za prednost od 2:0.

Povezana vest:  Francuzi do četvrtfinala posle „zlatnog seta" na Banjici

Slovačka je u trećem setu vodila sa 7:6, a Srbija na servis Valerije Savićević preokrenula na 13:7. Vodila je Srbija sa 18:12, ali su tada Slovakinje sjajnom serijom povele sa 21:19, a set su dobile sa 25:22 i smanjile vođstvo Srbije na 2:1 u setovima.

Neočekivani preokret u trećem setu doprineo je da Slovačka na početku četvrtog seta povede sa 6:1. Uspela je Srbija da se približi na 11:10, ali su Slovakinje odmah povisile na 14:10. Ponovo je Srbija smanjila, na 15:14, a zatim je usledila igra poen za poen. Srbija je u završnici stigla do prvog vođstva u setu, 20:19, na servis Savićevićeve. Ukupnom serijom 4:0, Srbija je povela sa 22:18, set rešila u svoju korist sa 25:20, a meč sa 3:1 u setovima.

Juniorke Srbije će sutra u 2. kolu igrati protiv Belorusije od 20.00 časova, uz direktan prenos na TV Sport Klub.

Povezana vest:  VINER LIGA, SENIORKE, Četvrta pobeda Obrenovčanki

JUNIORKE – XXVII EP 2020. (22 – 30. avgust) – ZENICA (BOSNA I HERCEGOVINA) I OSIJEK (HRVATSKA) – REZULTATI:

A GRUPA – ZENICA (GRADSKA ARENA HUSEJIN SMAJLOVIĆ):

Sudije: Mihajlo Milojević iz Slovenije, Toni Ivković iz Hrvatske, Atanas Varbanov iz Bugarske, Igli Fešti iz Albanije, Benone Visan iz Rumunije i Jakub Gal iz Češke.

1. KOLO – SUBOTA, 22. AVGUST:

SRBIJA – SLOVAČKA     3:1 (25:19, 25:20, 22:25, 25:20)