Shola Ameobi Čelsi i Aston Vila podelili bodove, Njukasl pobedio

Fudbaleri Čelsija i Aston Vile igrali su danas u Londonu nerešeno 3:3 u 21. kolu Premijer lige, dok je Njukasl na drugoj večerašnjoj utakmici slavio na gostovanju kod Vigana sa 1:0.

Duel u Londonu bio je pun preokreta pošto je Čelsi poveo golom Frenka Lamparda sa penala u 23. minutu, ali su Ešli Jang u 41. i Emil Heski u 47, takođe sa bele tačke, doneli preokret Vili.

Povezana vest:  Kapelo: Brazil i Argentina su glavni favoriti na Mundijalu

Didije Drogba je u 84. minutu ponovo poravnao rezultat, a kapiten Džon Teri u 89. pogodio za vođstvo Čelsija od 3:2.

Činilo se tako da će aktuelni prvak Čelsi, posle loše serije od šest utakmica bez pobede, uspeti da drugi meč uzastopce završi sa tri osvojena boda, ali je Kijeran Klark u prvom minutu sudijske nadoknade postavio konačan rezultat 3:3.

Čelsi je tako pao na peto mesto na tabeli sa 35 bodova, dok se Aston Vila popela na 15. poziciju, iako nije uspela da pobedi ni na devetoj uzastopnoj prvenstvenoj utakmici na Stamford Bridžu.

Poslednju pobedu na gostovanju kod Čelsija ekipa iz Birmingema ostvarila je u maju 2002. godine.

Mnogo manje uzbuđenja bilo je u duelu Vigana i Njukasla u kome je jedini pogodak u 19. minutu postigao Šola Ameobi posle veoma loše reakcije odbrane domaćih.