arsene-wenger-arsenal

Arsen Venger: Iz ovoga moramo izvući ono pozitivno

Iako je ekipa Arsenala ispustila vođstvo 4-0 u gostima kod Njukasla u 26. kolu Premiershipa, završilo je 4-4, menadžer “topdžija“ Arsen Venger nije delovao kao da su mu sve lađe potonule.

Arsenal je do 69. minute vodio s 4-0, a na kraju je uzeo samo jedan bod. Isključenje Aboua Diabija u 50. minuti, koji je nesportski reagovao nakon Bartonovog starta, svakako je pomoglo “svrakama“ da se čudesno vrate u utakmicu.

Povezana vest:  Rajevac: Zvezda je izazov, spreman sam da se vratim

-Neke odluke sudija nisu nam išle na ruku. Trebao je i Barton da bude isključen. Napravio je grub prekršaj.Ali, to je samo moje mišljenje, a važno je jedino što sudije dosude – kaže Venger.

-Utakmica je bila odlična, puna tempa i intenziteta. Generalno govoreći, mislim da smo igrali odličan fudbal i s time moramo biti zadovoljni. Moramo izvući ono pozitivno iz naše igre, pogotovo u prvom poluvremenu. Naravno da nije lako prihvatiti kada ne pobedite u dvoboju u kojem vodite s 4-0, ali, vrijeme će nam pomoći da pregrmimo i to – dodao je menadžer Arsenala.

Povezana vest:  Blater: Katar izabran za domaćina 2022. delom zbog politike

Na upit koliko je s ovakvim ishodom Arsenal posrnuo u borbi za naslov prvaka, Venger je odgovorio vrlo kratko.