Rennes_PSG_Brahimi_Nene_Makelele

Ren pobedio i dostigao PSŽ

Fudbaleri Rena pobedili su kao domaćini PSŽ s 1-0 u derbi utakmici 22. kola francuskog prvenstva, čime su dostigli Parižane na tabeli.

Obe ekipe imaju po 37 bodova, ali je PSŽ drugi jer ima nešto bolju gol-razliku od trećeg Rena. Domaćine je do pobede doveo Jacine Brahimi golom u 19. minuti susreta.

Povezana vest:  Šurbatović na samitu Fife u Dohi

PSŽ je u nastavku, a pogotovo u samoj završnici susreta, žestokim pritiskom pokušao doći do izjednačenja, ali je golman Rena Nikolas Douše bio na visini zadatka. Najviše se istaknuo u 73. minuti, kada je s gol-linije zaustavio udarac Giljamea Hoaraua s pet metara.

Zanimljivo je istaknuti kako je ovo Renu bila peta uzastopna domaća pobeda u prvenstvu ove sezone. Isto tako, bila je ovo peta uzastopna domaća pobeda Rena protiv PSŽ-a u prvenstvenim mečevima u zadnjih pet sezona. Četiri od tih pet pobeda je Ren ubeležio s rezultatom 1-0.

Povezana vest:  ENGLESKA LIGA, Rezultati 13. kola Premijer lige i tabela