marcelo_real_madrid

Real sa igračem manje od drugog minuta pobedio Espanjol

Fudbaleri madridskog Reala pobedili su večeras u gostima ekipu Espanjola sa 1:0, iako su od drugog minuta utakmice 23. kola igrali sa igračem manje zbog isključenja golmana Ikera Kasiljasa. Kapiten Madriđana dobio je crveni karton zbog prekršaja nad protivničkim igračem van kaznenog prostora, ali to nije smetalo njegovim saigračima da dođu do pobede i primaknu se vodećoj Barseloni na pet bodova razlike.

Povezana vest:  KVALIFIKACIJE ZA LIGU EVROPE, Nastavlja se borba za ulazak u Ligu Evrope

Jedini gol na meču postigao je Marselo u 24. minutu, na asistenciju Kristijana Ronalda. Iako brojčano slabiji izabranici Žozea Murinja bili su opasniji od domaćina, koji nije uspeo da iskoristi to što na golu rivala stoji debitant, 23-godišnji čuvar mreže Antonio Adan.

Do pobede je večeras došao i Deportivo iz La Korunje, koji je na svom terenu bio bolji od Viljareala. Gol odluke na tom meču postigao je Alberto Lopo u 60. minutu. Poslednji meč 23. kola Primere igra se sutra, a sastaju se Majorka i Atletik Bilbao.