Nikola_Zigic_Newcastle_Steve_Harper_Mike_Williamson

Njukasl bolji od Birmingema u zaostaloj utakmici 18. kola Premiershipa

Birmingem i Njukasl odigrali su zaostalu utakmicu 18. kola Premiershipa. Tri boda s teškog gostovanja uzeo je Njukasl pobedom 2:0.

Pre utakmice Birmingem je kao domaćin imao četiri pobede, čak sedam remija i tek dva poraza. Ali, Njukasl je znao kako reaguje na tom stadionu i na kraju je slavio uverljivu pobedu koja ga je smestila na deveto mesto na tabeli.

Muk na St. Andrew stadionu se dogodio već u 2. minutu kada je strelac vodećeg pogotka bio Peter Lovenkrands, dok je u petoj minuti drugog dela za 2:0 poentirao Leon Džulijan Best. Oba je puta kod pogodaka asistirao argentinski fudbaler Gutierez.

Na kraju je to bila izjednačena utakmica (12-11 za Birmingem u udarcima), ali gosti su dve šanse iskoristili, dok su domaći napadači ostali samo pokušaji do poslednjeg sudijskog zvižduka.