karim_benzema

Real Madrid pobedio Levante, Valensiji samo bod

Fudbaleri Real Madrida pobedili su danas Levante sa 2:0, u 24. kolu španske Primere i tako se primakli na dva boda vodećoj Barseloni.

Golove za Real Madrid postigli su Karim Benzeme u 6. minutu i Rikardo Karvaljo u 41. minutu.

Ovom pobedom fudbaleri Real Madrida stvorili su pritisak Barseloni uoči njihovog sutrašnjeg meča sa Atletik Bilbaoom.

Povezana vest:  Anćeloti: Verujem da će Italija proći dalje

Pored toga, produžili su devetogodišnju nepobedivost trenera Žozea Morinja na domaćem terenu, jer je poslednji put izgubio kada je vodio Porto, i to od Beira Mara, u februaru 2002. godine.

Morinjo je pre Real Madrida pored Porta trenirao i Čelsi i Inter.

U drugom današnjem meču Valensija i Storting su odigrali bez golova – 0:0. Fudbaleri Valensije bili su neraspoloženi posle nerešenog rezultata u Ligi šampiona sa Šalkeom. Igrali su bolje od protivnika u prvom poluvremenu, ali nisu uspeli da postignu gol.

Povezana vest:  Svečano otvoreno Evropsko prvenstvo u Francuskoj

Valensija nije izgubila u poslednjih 10 utakmica, ali ima samo tri boda prednosti od četvrtoplasiranog Viljareala.

Saragosa i Atletiko Madrid počeli su meč u 22.00.