Belhanda_Gervinho_Montpellier_Lille

Lil izgubio od Monpeljea

Fudbaleri Lila, vodeće ekipe francuskog prvenstva, poraženi su na gostovanju kod Monpeljea 1-0 u sklopu 24. kola.

Prvi je to poraz za Lil od 1. decembra prošle godine kada su izgubili na gostovanju kod Sportinga u Ligi Evrope (0-1), a prvi poraz u Le Championnatu od 24. oktobra prošle godine, kada ih je savladao Marsej (1-3).

Povezana vest:  ŠPANSKA LIGA, Rezultati 18. kola Primere i tabela

Jedini gol na susretu zabio je Younes Belhanda u 84. minutu susreta nakon asistencije Sulejmana Kamare.

U drugoj odigranoj od ukupno tri previđene utakmice nedeljnog programa 24. kola PSŽ je slavio na gostovanju kod Nice 3-0. Ludovik Giuli, Guilaume Hoarau i Silvain Armand zabili su za 11. ovosezonsku pobedu pariškog sastava, a valja reći da je Nica od 79. minute igrala s igračem manje nakon isključenja Drise Diakitea.

Povezana vest:  Sutra žreb za četvrtfinale Kupa Srbije u fudbalu