Ayew_Marseille

Pobede Marseja i PSŽ-a

Ekipe Marseja i PSŽ-a bile su uspešne u nedeljnim utakmicama 25. kola francuskog fudbalskog prvenstva.

Marsej je u gostima kod Nansija pobedio s 2-1, iako su domaćini poveli u 34. minuti pogotkom Žulijena Fereta. Dvostruki strelac za branitelja naslova bio je Andre Ajev. Prvi je gol dao u prvoj minuti sudijske nadoknade u prvom poluvremenu, a pobednički u 87. minuti.

Povezana vest:  Ozil najbolji fudbaler prvog dela sezone u Bundes ligi

Bila je to četvrta uzastopna pobeda tima Didiera Dešampa, koja će u sledeća dva kola igrati protiv direktnih konkurenata u borbi za naslov prvaka, kod kuće s Lilom i u gostima kod Rena.

PSŽ, koji je također u toj trci, savladao je na svom Parku prinčeva Tuluz s 2-1. Možda je sve moglo da bude drugačije, da je Paulo Mačado u 17. minuti iskoristio penal za goste. Međutim, pucao je loše i ostalo je 0-0 u tim trenucima. Nakon toga je Silvain Armand poentirao u 28. minuti za 1-0, a Adrian Gunino je autogolom u 38. minuti učvrstio vodstvo domaćina. Za Toulouse je smanjio i konačnih 2-1 postavio Franck Tabanou u 62. minuti.

Povezana vest:  Princ Vilijam i političari pomažu kandidature država za SP 2018. i 2022.

Večernji derbi odigraće od 21 sat Lil i Lion.