mirko_viucinic_2010

Roma u zadnjoj minuti do pobede protiv Lećea

Fudbaleri Rome savladali su Leće u gostima s 2-1 u prvoj utakmici 28. kola italijanske Serije A..

Rimljani su poveli u 32. minuti pogotkom Crnogorca Mirka Vučinića, a izjednačenje je Lećeu doneo Gijlermo Giacomazi udarcem glavom u 75. minuti.

Ipak, gosti iz glavnoga grada dokopali su se pobwde u 90. minuti kada je precizan s bele tačke bio David Pizaro. Pre toga je Đani Munari igrao rukom u šesnaestercu.

Povezana vest:  ŠPANSKA LIGA, Rezultati i tabela 28. kola Primere

Novi trener Rome Vinćenco Montela je tako u trećoj utakmici od dolaska na klupu stigao do druge pobede kojom je „vučica“ ostala u trci za željeno četvrto mesto koje donosi kvalifikacije za Ligu šampiona i koje trenutno s 48 bodova drži Lacio. Roma za gradskim rivalom, s utakmicom više, zaostaje dva boda, a između njih je i Udineze.