zvezda_smederevo_16_kolo

Crvena zvezda pobedila Smederevo

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su večeras na svom terenu Smederevo sa 1:0, u prvom kolu prolećnog dela Super lige.

Jedini gol na meču postigao je Kadu Mendeš u 45. minutu iz penala. Prethodno je u 16-tercu Smedereva Dejan Živković oborio Pavla Ninkova.

U 67. minutu sudija Miodrag Gogić prekinuo je utakmicu na tri minuta, zbog vatrometa kojim su navijači Crvene zvezde obeležili 66 godina postojanja sportskog društva.

Povezana vest:  Srbija pobedila Makedoniju i završila kao prva u grupi

Gogić se našao u centru pažnje i u 56. minutu kada je Kaduu zbog starta nad protivničkim igračem pokazao prvo crveni karton, da bi se potom ispravio i umesto isključenja Brazilcu pokazao žuti karton.

Domaći tim, koji je prvi put u prvenstvenim utakmicama vodio trener Robert Prosinečki, dominirao je tokom celog meča, ali nije uspeo da stvori puno šansi za pogodak.

Povezana vest:  FSV prihvatio ostavku Borovnice; FSS: Pratimo dešavanja

Najbolju priliku propustio je Pavle Ninkov u 84. minutu, kada je posle odličnog proigravanja Darka Lazovića zatresao samo spoljni deo mreže.

Najlepšu akciju na meču crveno-beli izveli su u 22. minutu, međutim pogodak Borhe poništen je zbog ofsajd pozicije.

Susret Crvene zvezde i Smedereva sa tribina Marakane posmatralo je 18.427 gledalaca.

Naredno kolo Super lige igra se u sredu, a Zvezda će u 18.00 ugostiti ekipu Inđije, dok Smederevo dočekuje Jagodinu.

Povezana vest:  Venger: Mesi najboilji u istoriji, ukoliko osvoji SP