sow_lille

Lil povećao prednost

U susretu 28. kola francuskog Le Championnata vodeći Lil pobedio je u gostima Brest s 2:1. Domaći fudbaleri bolje su otvorili susret i poveli u 18. minuti pogotkom Lesoimiera. Lil je ipak uspeo da preokrene rezultat i slaviti pogocima Žervinja (39) i Muse Sovua (53).

Lil je tako povećao prednost u odnosu na prvog pratitelja Ren na pet bodova, jer je Ren u derbiju kola remizirao 1:1 s Lionom.

Povezana vest:  Morinjo: Lukaku pauzira nedelju dana iz predostrožnosti

Lion je poveo u 36. minuti pogotkom Gomisa, a kada je u 65. minuti Ren ostao s igračem manje činilo se kako će doći do važne pobede u trci za naslovom. Ren je ipak uspeo da iščupa bod pogotkom Teofile-Katerinea u 87. minuti.

Na tabeli vodi Lil s 55 bodova, Ren ima 50, a Lion 49.

Važne bodove u borbi za prvoligaški spas dohvatili su i Lens i Okser. Lens je na gostovanju deklasirao Monpelje s 4:1, a Okser je porazio kod kuće Sošoa s 2:0.