uefa-euro-2012-logo

KVALIFIKACIJE ZA EP

Džeko doneo pobedu BIH protiv Rumunije

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine pobedila je večeras u Zenici posle preokreta Rumuniju sa 2:1, u kvalifikacionoj utakmici za Evropsko prvenstvo 2012. godine. Rumunija je povela u 29. minutu golom Ćiprijana Marike, a izjednačio je Vedad Ibišević u 65. minutu, kada je glavom loptu sproveo u mrežu posle centaršuta Zvjezdana Misimovića.

Povezana vest:  Fudbaleri Barselone na uskršnjem ručku kod Abidala

Pobedu Bosni i Hercegovini doneo je Edin Džeko, golom u 83. Minute posle kornera Miralema Pjanića.

To je druga pobeda Bosne i Hercegovine u kvalifikacionoj Grupi D I ekipa posle četiri utakmice zauzima treće mesto sa sedam bodova, dok je Rumunija pretposlednja, peta, sa dva boda iz četiri meča. Prva je Francuska sa 12 bodova iz pet utakmica. U toku je utakmica Albanija – Belorusija.

Povezana vest:  Venger: Izvinite što Holding ne košta 55 miliona funti