novakovic_wolf

Keln nastavio da pobeđuje na domaćem terenu

Fudbaleri Kelna pobedili su večeras Nirnberg sa 1:0, u utakmici 28. kola Bundes lige i ostvarili sedum uzastopnu pobedu na svom terenu. Jedini gol na utakmici postigao je slovenački reprezentativac Milivoje Novakovič u drugom minutu sudijske nadoknade vremena.

Keln se posle 10. prvenstve pobede popeo na 10. mesto bundesligaške tabele sa 35 bodova, a Nirnberg je sa 42 boda ostao na šestom mestu. Fudbaleri Volfsburga i Ajntrahta iz Frankfurta odigrali su nerešeno 1:1. Gostujući tim poveo je preko Aleksandera Mejera u 56. minutu, a izjednačio je Mario Mandžukić pet minuta pre kraja utakmice.

Povezana vest:  Nikolić: Povratak u srpsku fudbalsku realnost

Volfsburg je sa 28 bodova u zoni ispadanja na 16. mestu, a Ajntraht sa pet bodova više zauzima 13. mesto. Prvo mesto na tabeli i dalje drži Borusija iz Dortmunda, koja je juče pobedila Hanover sa 4:1, dok je aktuelni šampion Bajern iz Minhena pobedio Borusiju iz Menhengladbaha sa 1:0.