Maxi Rodriguez scores goal

Liverpul se približio Totenhemu u borbi za Ligu Evropa

Fudbaleri Liverpula danas su ubedljivo na svom terenu pobedili Birmingem sa 5:0, u utakmici 34. kola prvenstva Engleske, i tako smanjili zaostatak za Totenhemom u trci za petu poziciju na tabeli.

Tri gola za Liverpul postigao je Maksi Rodrigez, a po jednom u strelce su se upisali Dirk Kojt i Džo Kol.

Povezana vest:  Janković: Očekuju nas brojne korekcije u igri

Totenhem je igrao nerešeno 2:2 na svom terenu sa Vest Bromvičem.

Gosti su poveli već u petom minutu preko Petera Odemvingija, ali su Pavljučenko i Džermejn Defo preokrenuli u korist Totenhema. Konačan rezultat postavio je Sajmon Koks u 81. minutu.

Bez pobednika, identičnim rezultatom 1:1, završeni su mečevi Aston Vila – Stouk, Blekpul – Njukasl i Vulverhempton – Fulam, dok je Sanderlend kao domaćin sa 4:2 pobedio Vigan.

Povezana vest:  Morinjo ne negira, niti potvrdjuje angažovanje Pogbe

Ranije danas Mančester junajted je golom Havijera Ernandeza u 84. minutu na svom terenu pobedio Everton i napravio veliki korak ka novoj tituli u Premijer ligi.

U poslednjoj utakmici današnjeg programa Čelsi je na svom terenu pobedio poslednjeplasirani Vest Hem sa 3:0.

Prvi gol za klub iz Londona, od dolaska u januarskom prelaznom roku, postigao je bivši napadač Liverpula Fernando Tores. Pored njega u strelce su se upisali Frenk Lampard i Floran Maluda.