Hazard_LIL-Slavlje

Hazardov gol doneo Lilu četiri boda prednosti nad Marsejom

Minimalnom pobedom nadd Nansijem (1:0) u 34. kolu francuskog prvenstva fudbaleri Lila zadržali su prvo mesto na tabeli Le Championnata, nezavisno o ishodu nedeljnog gostovanja Marseja kod Liona.

Još je jednom Lilov junak bio talentovani belgijski vezni igrač Eden Hazard koji je u drugom minutu sudijske nadoknade pogodio iz slobodnog udarca s 19 metara. Sedmi je to prvenstveni pogodak za 20-godišnjaka koji je privukao pažnju brojnih evropskih velikana.

Nansi je porazom ostao u zoni ispadanja i dodatno umanjio izglede za ostanak u elitnom razredu francuskog fudbala.

U sve se težoj situaciji u francuskom Le Championnatu nalaze i fudbaleri Lensa, koji su upisali još jedan negativan rezultat u 34. kolu.

Iako 1:1 kod Kaena nije nužno loš rezultat, u ovoj situaciji je za Lens to stvarno minimalan bod. Naime, Lens je i dalje pretposlednja ekipa sa samo 31 bodom i samo ih još teorija drži u prvoj ligi. Osam bodova imaju manje od najbližeg kluba koji će ostati i dalje u prvoligaškom društvu.

Jako bitne bodove je ove subote uzeo Okser koji se početkom sezone borio u Ligi šampiona, ali na njenom kraju strepe i za prvoligaškim životom. Pobedili su Monpelje 1:0 i privremeno pobegli od opasne zone. Gol vredan tri boda je postigao Kontout u 79. minuti.

Jednaku takvu pobedu je tražio Monako za bijeg od drugoligašlih ralja, ali su uzeli samo bod. Na domaćem su terenu odigrali 1:1 protiv PSŽ-a. Najveću pobedu izborio je Sošo koji je sa čak 4:0 pobedio u gostima Bordo i tako skočio sve do šestog mesta na tabeli.

Povezana vest:  Raul:Del Pjero je najbolji italijanski fudbaler svih vremena