barcelona team goal celebration

Barselona osvojila novu titulu prvaka Španije

Fudbaleri Barselone igrali su večeras nerešeno 1:1 u gostima protiv Levantea, što im je bilo dovoljno da dva kola pre kraja prvenstva Španije obezbede treću uzastopnu titulu prvaka Španije, a ukupno 21.

Gol za Barselonu postigao je Seidur Keita u 28. minutu, dok je u domaćem timu precizan bio Felipe Saisedo u 41. minutu.

Barselona posle 36. odigranih kola ima šest bodova više od drugoplasiranog Real Madrida, ali i bolji međusobni skor pa će i ako izgubi naredne dve utakmice osvojiti titulu. Levante je 12. na tabeli Primere.

Real Sosijedad je večeras kao domaćin pobedio Saragosu sa 2:1 I osvojio važne bodove u borbi za opstanak, dok je četvrtoplasirani Viljareal igrao meč bez golova na gostovanju poslednjeplasiranoj Almeriji.