vejn_runi_man_jun

Mančester Junajted novi stari engleski prvak

U utakmici 37. kola engleske Premier lige, Mančester Junajted je gostovao kod Blekburna. Junajtedu je ova utakmica bila važna jer je sa osvojenim bodom overio 19. titulu prvaka Engleske. Ekipa Aleksa Fergusona je na gostovanju kod Blekburna remizirala rezultatom 1:1.

Igrači Aleksa Fergusona su odmah na početku utakmice dali do znanja da će učiniti sve kako bi već u ovoj utakmici osigurali novu titulu prvaka. Ali, Blekburn je ipak poveo u 20. minuti golom Breta Emertona. Primljeni pogodak nije pokolebao „crvene đavole“ koji su nastavili s napadima. U prvom poluvremenu priliku za to nisu iskoristili Runi i Hernandez.

U drugom delu susreta je Junajted nastavio da dominira na terenu. Do izjednačenja i boda vrednog titule je Fergusonova ekipa došla u 73. minuti i to nakon jedanaesterca kojeg je precizno izveo Runi. Do kraja susreta nije bilo promene rezultata. Zvaršena je rezultatom 1:1. Junajted je kolo pre kraja postao novi stari engleski prvak.