Yaya-Toure

Mančester Siti osvojio FA kup, Jaja Ture čovek odluke

Fudbaleri Mančester Sitija pobednici su engleskog FA kupa nakon što su u finalu na Vembliju savladali Stouk Siti 1:0. Odlučujući pogodak postigao je Jaja Ture u 74. minutu.

U Mančesteru se večeras očekuje veliko slavlje. Uz osvojeni Sitijev Kup, ranije danas naslov prvaka osigurao je Mančester Junajted.

Povezana vest:  KVALIFKIACIJE ZA LIGU EVROPE, CSKA pobedom do LE

Siti je 35 godina čekao na novi trofej. Peti je put slavio u kupu, zadnji put davne 1969.

Ovim trofejem se barem malo isplatilo golemo ulaganje vlasnika kluba šeika iz Abu Dhabija, Mansoura bin Zayed bin Al Nahyana, koji je klub kupio 2008. i otad potrošio skoro 500 miliona američkih dolara na pojačanja.