bane_ivanovic_celsi

Gol Ivanovića u remiju Čelsija i Njukasla u Londonu

Fudbaleri Čelsija i Njukasla igrali su danas u Londonu nerešeno 2:2, u utakmici 37. kola prvenstva Engleske.

Prvi gol za Čelsi, već u 2. minutu meča, postigao je reprezentativac Srbije Branislav Ivanović. On je bio najspretniji pred golom Njukasla, posle kornera koji je izveo Frenk Lampard.

Na 1:1 izjednačio je napadač gostujućeg tima Jonas Gutijerez u 10. minutu, ali je Čelsi ponovo poveo u 83. minutu zahvaljujući pogotku Brazilca Aleksa.

Povezana vest:  Katar smanjio budžet za Svetsko prvenstvo za oko 40 odsto

Konačnih 2:2 postavio je defanzivac Njukasla Stiven Tejlor u trećem minutu sudijske nadoknade meča. On je najbolje reagovao posle slobodnog udarca za gostujući tim, koji je izveo Nil Rendžer.

Čelsi je juče izgubio i teorijsku šansu da postane šampion Premijer lige, pošto je vodeći Mančester junajted igrao nerešeno 1:1 sa Blekburnom i tako dva kola pre kraja stekao sedam bodova prednosti u odonsu na tim iz Londona.

Povezana vest:  Čelsi posle preokreta kao gost pobedio Totenhem

„Plavci“ su, međutim, današnjim remijem doveli u pitanje drugu poziciju na tabeli, pošto kolo pre kraja imaju četiri boda više od Arsenala i meč više.