engleska_logo

Svonsi izborio plasman u Premijer ligu naredne sezone

Fudbaleri Svonsija takmičiće se iduće sezone u engleskoj Premijer ligi, pošto su danas na stadionu Novi Vembli u Londonu pobedili Riding sa 4:2, u finalu baraža. Svonsiju će ovo biti prvo ucešće u eliti engleskog fudbalskog prvenstva još od 1983. godine.

Junak pobede kluba iz Velsa u današnjem finalu baraža bio je trostruki strelac Skot Sinkler. On je pogodio iz penala u 21. minutu utakmice za 1:0, a onda i u 22. povećao prednost. Svonsi je na odmor otišao sa tri gola razlike, pošto se u strelce upisao još Stefen Dobi.

Povezana vest:  Lion čuva prvo mesto na tabeli, PSŽ izgubio u Nici

U drugom poluvremenu Riding je smanjio na 3:2 autogolom Džoa Alena u 49. i pogotkom Meta Milsa u 57. minutu. Konačan rezultat postavio je Sinkler, ponovo iz penala, deset minuta pre kraja.

Pre Svonsija direktan plasman u najviši rang engleskog prenstva obezbedili su Kvins Park Rendžers i Norvič. Iz Premijer lige ispali su Birmingem, Blekpul i Vest Hem.