Laurent-Blanc_1

Blan: Nismo ni zaslužili da pobedimo

Selektor francuske reprezentacije Lauran Blan bio je izuyetno razočaran nakon remija (1-1) na gostovanju kod Belorusije u grupi D kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2012. godine.

Barselonin odbrambeni igrač Erik Abidal autogolom je u 20. minuti doveo domaću ekipu u vođstvo, a izjednačio je dve minute kasnije Floran Maluda.

-Bio je to razočaravajući dvoboj, posebno u prvom poluvremenu. Nedostajalo nam je svežine i zaista mislim da nismo ni zaslužili da pobedino. Belorusi su nam u dve utakmice uzeli četiri boda, što je puno jer nisu bolji od nas. Došli smo u Minsk po tri boda, ali nismo uspeli – rekao je Blan.

Povezana vest:  Stanojević: Motivisani smo, hoćemo da povratimo poverenje

Uprkos nerešenom ishodu, Francuska je s 13 bodova i dalje uverljivo na prvom mestu u grupi. Drugoplasirana Belorusija ima četiri boda manje.